Makinaların Depremden Korunması

İnsanlar birçok bakımdan makinalara bağımlıdır. Zira endüstriye dayalı ekonomik döngü bir bütün olarak mal üretmeye ve satmaya dayalıdır. Makinalar bu noktada hayati bir rol oynamaktadır. Üretilen mallara bakılacak olursa makinalarla üretilmemiş veya bir şekilde proses edilmemiş neredeyse hiçbir şeyin kalmadığı açıkça görülebilmektedir.

Makinalar, örneğin bir deprem sırasında veya sonrasında aniden ve topluca veya büyük oranda arızalanacak olursa, bu durumun endüstriyel ve ekonomik zincire çok kısa süre içinde olumsuz ve şiddetli bir darbe etkisi yaratması kaçınılmazdır.

Depreme Dayanıklı Makina Kurulumu

Makinalarımı bir depreme karşı nasıl koruyabilirim? Bu haklı soru önceki açıklamalarımızla birlikte değerlendirildiğinde çok anlam ifade ediyor.

Aşağıda, bir makinayı depremin yarattığı darbeye karşı korumak için uygulanabilecek en etkili dört yöntem sunulmaktadır:

  • Elastik taşıyıcı destekli temel = Temel Yalıtımı
  • Kamalı tip Titreşim Yalıtım Ayakları ile birlikte elastik Yatay Destekler
  • Yatay Destekler
  • Makinaların zemine ankrajlanması

AirLoc ile Makinaların Depreme Karşı Korunması

Depreme dayanıklı makina kurulumu, üretim ve teslimat programında yer alan seviye ayarlı makina ayakları, farklı doğal frekans ve sertliğe sahip yalıtım levhaları ve her farklı konfigürasyona uygun aksesuar çeşidi ile donatılmış yatay desteklerden oluşan geniş ürün yelpazesi ile AirLoc’un önemli uzmanlık alanlarından biridir.

“AirLoc Depreme Dayanıklı Makina Kurulumu”
kataloğuna Katalog & Belge İndirme sayfasından ulaşabilirsiniz.