FOREM Mühendislik Hizmeti

MÜHENDİSLİK

FOREM, kurulduğu ilk yıllardan itibaren Titreşim Mühendisliği ve Titreşim Yalıtım faaliyetlerine paralel olarak makina mühendisliği alanında taahhüt ve imalat işleri gerçekleştirmeye başlamış, daha sonra özel makina tasarım ve imalatı gibi daha üst seviye mühendislik gerektiren konulara yönelmiştir. Bu çerçevede en çağdaş yöntem ve teknikleri kullanarak müşterilerinin ihtiyaç duyduğu makina ve üretim düzeneklerinin tasarım ve imalatını yapmış ve yapmaya devam etmektedir.

Tasarımda felsefemiz ;

  • Müşterinin taleplerini birebir karşılayacak ve dünyaca kabul görmüş marka ürünlerini entegre etmek
  • Müşterinin işini en iyi bildiği gerçeğini kabul ederek onun deneyimlerinden yararlanmak
  • Gelecekte ihtiyaç duyulabilecek genişleme & değişimleri  daha tasarım aşamasında sezerek eklemlenebilir bir modüler düşünce sistematiği oluşturmak
  • Projenin her aşamasında sistemin ihtiyaç duyduğu fonksiyonlara yönelik en rasyonel çözümleri ararken ‘’değer analizi’’ uygulamak

FOREM, yeni bir makina için kavramsal tasarımdan devreye alma ve eğitime kadarki adımları üstlenebildiği gibi, mevcut bir makina veya düzeneğin iyileştirilmesi faaliyetlerini de deneyimli ve uzman kadrosuyla gerçekleştirmektedir.

FOREM Danışmanlık Hizmeti

DANIŞMANLIK

FOREM’in ortakları 2001 yılından itibaren alüminyum levha üretim tesislerinin modernizasyon projelerinde doğrudan işletme içinde gerçekleştirdikleri uzun soluklu projelerde yer almaya başlamışlardır. Böylece külçe metalden başlayarak finiş levha ürüne kadarki tüm üretim adımlarında hem kullanılan makina ve ekipmanın mekanik tasarım ve iyileştirmelerinde hem de üretim prosesleri alanlarında önemli tecrübe ve birikim elde etmişlerdir. Daha sonra bu çalışmaları metal sektörünün büyük firmalarında bu kez de çelik levha üretim tesislerinde komple tesis yatırım projelerinin yönetimi ve danışmanlığını yaparak devam ettirmişlerdir.

FOREM, bir yandan yurtiçi ve yurtdışı yatırım danışmanlığı faaliyetlerini sürdürürken Almanya’dan bir firmanın ortak çalışma teklifini değerlendirmiş ve 2014 yılı başından itibaren yeniden yapılanmaya giderek “İkinci El Tesis” temini konusunda da faaliyetlerine başlamıştır. Daha sonra tedarik ağını İngiliz, Hint ve Çin merkezli firmalarla genişletmiştir.

Bir taraftan üretim tesisinin ihtiyacı olan kesintisiz ve verimli çalışmayı garanti edecek  makina ve ekipman bilgisi, diğer yandan da makinaların doğru üretimi yapabilmesi için vazgeçilmez olan proses bilgisi bu yapılanma ile FOREM bünyesinde bir araya gelmiş bulunmaktadır. Alman partnerlerimizin bizimle çalışma teklifinin de altında yatan gerekçe, başta Türkiye olmak üzere iç ve dış pazarlarda faaliyet gösteren Metal Sektörü firmalarına makina + proses desteği paketini birlikte sunabilme tecrübe ve becerimizdir. Bir başka deyişle, amacımız sadece tesis satmak olmayıp ihtiyaca yönelik en doğru makina ve ekipmanın seçiminden başlayarak doğru ürünün elde edilebilmesi için gerekli prosesin belirlenmesi de dahil olmak üzere tüm yatırım sürecinde her türlü desteği sunmak ve hizmet verdiğimiz firmalar ile kesintisiz ve uzun vadeli birlikte çalışma sinerjisini sağlamaktır.

FOREM ayrıca ikinci el tesisin sökülmesi, taşınması ve yerine monte edilmesi de dahil olmak üzere her türlü mekanik, hidrolik, elektrik ve otomasyon hizmetlerini de opsiyon olarak sunabilmektedir.